Haber

ZONGULDAK HAVA DURUMU: Zonguldak’ta hava nasıl olacak? Zonguldak’ta hava kaç derece olacak, yağmur yağacak mı?

Zonguldak ‘de hava nasıl olacak? Soru soruluyor. Meteoroloji’den yapılan son hava tahminlerine göre; Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Ege kıyılarında kuvvetli rüzgar etkili olurken, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da sıcaklıklar yüksek seviyelerde kalmaya devam edecek. Öte yandan Karadeniz bölgesindeki 9 il için sarı kodlu uyarı verildi. Peki, Zonguldak‘de hava nasıl olacak? Zonguldak Hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? İşte 28 Temmuz Zonguldak hava durumu tahmini!

ZONGULDAK’TA HAVA DURUMU NASIL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sarı kodlu uyarısı nedeniyle Zonguldak’ta sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağışlarda kuvvetli rüzgar, yerel dolu gibi olumsuz olayların olabileceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, yurdumuzun kuzey kesimleri parçalı ve parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz’in kıyı kesimleri, Kuzey Doğu Anadolu, Düzce ve Zonguldak çevreleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı , Bartın, Karabük ve Kastamonu’nun batısı. ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler bulutlu ve açık olacak. Yağışların Rize çevreleri, Artvin’in kuzeyi ve Trabzon’un doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji’nin hava raporuna göre rekor sıcaklıklara teslim olan ülkemizin bazı noktalarında yağışlar görülecek. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da sıcaklıklar yüksek seviyelerde kalmaya devam ederken, Artvin, Kastamonu, Trabzon, Bartın, Düzce, Bolu, Rize, Zonguldak ve Karabük için sarı kodlu uyarı verildi.

SARI KOD NEDİR?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9 ili “sarı” kodla uyardı. Sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, yerel dolu gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor. Bu iller Artvin, Kastamonu, Trabzon, Bartın, Düzce, Bolu, Rize, Zonguldak ve Karabük olarak sıralandı.

haber-ortahisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu