Teknoloji

Yine sözünü tutmadı: Elon Musk, Kasım 2022’de verdiği sözü üçüncü kez bozdu

21 Kasım’da Elon Musk, Twitter çalışanlarının geri kalanını San Francisco genel merkezinde bir açıklamaya getirdi ve iş gücünün yaklaşık üçte ikisini birkaç hafta içinde işten çıkardığını söyledi. işten çıkarmaların sona erdiğini açıkladı.Ancak bu sözünü tutmadı ve görünüşe göre insanları işten çıkarmaya devam ediyor.

Şirket kaynaklarına ve etkilenen çalışanların sosyal medya paylaşımlarına göre, Satış ve mühendislik departmanlarındaki düzinelerce Twitter çalışanı geçen hafta işten çıkarıldı.Bu, Musk’ın Kasım ayında işten çıkarmayacağına söz vermesinden bu yana en az üç tur işten çıkarma yaptığı anlamına geliyor.

Bu arada Musk’ın, Twitter’ın ana akışında reklamların nasıl hedeflendiği konusunda kullanılan sistemi yenilemek için bir iç yönerge de verdiği söyleniyor. Bu halka açık Musk” Dünyanın en kötü reklam alaka düzeyiSistemi düzeltme planının bir parçası, fiyatı “

Musk’ın planı, Twitter’ın reklam hedeflemesini, Google’ın arama ağı reklamları gibi çalışacak şekilde değiştirmek ve bir kullanıcının etkinliği ve profil verileri yerine öncelikle aranan anahtar kelimelere göre hedefleme yapmak. Bu, insanların bir şey bulmaya yönelik özel niyetlerini ifade ettikleri bir arama motoru için iyi sonuç veren bir yaklaşımdır ve Google’ın tüm zamanların en karlı işlerinden birini yaratmasına yardımcı olmuştur. Ancak bugüne kadar herhangi bir sosyal medya ağı için çalıştığına dair bir kanıt bulunamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu