Ekonomi

Emeklilere yönelik yüzde 49,25’lik zam teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artışını içeren küme önerisi, AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu tarafından TBMM Genel Kurulu’na sunuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yenişehirlioğlu, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ve AK Parti Grubumuzun önerileriyle emeklilerimizin maaş artışlarına ilişkin AK Parti Grup Teklifimizi imzalayarak TBMM Başkanlığına sunduk. Böylece tüm emeklilerimizin maaşlarına 6 aylık artış oranı Ocak 2024 itibarıyla yüzde 49,25 olacak. Emeklilerimizi tebrik ederiz.”söz konusu

Hareket; AK Parti Manisa Milletvekili ve Küme Milletvekili Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu, Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in imzalarıyla hazırlandı. Teklifle, 5510 sayılı Kanun ile görüşülmekte olan ‘İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 7’nci maddesine eklenen 102’nci maddenin birinci fıkrasındaki ‘yüzde 42,57’ ibaresi eklendi. TBMM Genel Kurulu’nda ibaresi ‘yüzde’ olarak değiştirilir. 49.25 olarak değiştirilmesi önerildi. Hazırlanan teklifin, 5510 sayılı Kanun’un 4’üncü maddesinin 1’inci fıkrasının a ve b bentleri kapsamında sigortalılara ve hak sahiplerine ödenen gelir ve aylıkların artırılarak sigortalıların ve hak sahiplerinin refahının artırılmasının amaçlandığı belirtildi. Yüzde 49,25.

TBMM GENEL KURULU TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen yasa tasarısının, işçi aylıklarının yüzde 49,25’e artırılmasını düzenleyen çalışma hayatına ilişkin unsuru kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu