Teknoloji

Boğaziçi Ventures’tan Oyun Sektörüne Yatırım: Gulliver’s Games..

Boğaziçi Ventures ve March Capital’den Turkish Gaming Company’ye 1.5 Milyon USD yatırım!

Kurucularının oyun sektöründeki başarılı geçmişinden yola çıkarak ve Türk oyun ekosistemindeki girişimcileri destekleme stratejisiyle yola çıkan Boğaziçi Ventures, 2023 yılında ilk yatırımlarından birini 2023 yılında taşınabilir oyunlar alanında büyüyen Gulliver’s Games’e yaptı. yeni oyunlar.

Büyüme sürecinde yaratıcı, yenilikçi ve inovatif teknoloji girişimlerine yatırım yaparak katlanarak büyümelerine stratejik ve finansal bir temel sağlayan Boğaziçi Ventures, ilk oyununu yayınladıktan sonra stratejisini değiştiren Gulliver’s Games’in yeni projesine 500.000 USD yatırım yaptı. “Restoran Kralı”. Boğaziçi Ventures ve March Capital’den toplam 1,5 milyon USD yatırım alan Gulliver’s Games, ülkemize dış kaynak sağlayan bir proje olarak teknoloji girişimcilik ekosisteminde değerli bir yere sahip.

2023 yılının ilk çeyreği tamamlanmadan üçüncü yatırımını gerçekleştiren Boğaziçi Ventures, küresel pazara açılmayı planladığı projelere güçlendirme mekanizmalarıyla yatırım yaparak teknoloji ekosistemine katkı sağlama misyonunu sürdürüyor. Türkiye teknoloji girişim ekosistemini desteklemek amacıyla kurduğu BV Growth girişim sermayesi fonu ile geleceği şekillendirecek teknolojik hizmet ve ürünler geliştiren girişimcilere yatırım yapan Boğaziçi Ventures, girişimcilerle kol kola büyüme maceralarını destekliyor. deneyimli ekibi ile. Boğaziçi Ventures Yönetici Ortağı ve CEO’su Barış Özistek, yeni yatırımla ilgili yaptığı açıklamada, “Boğaziçi Ventures’ın kurucuları, oyun teknolojilerine karşı genlerine işlemiş bir tutku ve deneyime sahip. Deneyimli kurucu ortaklar ve iyi verilerle oyun girişimlerine yatırım yapmak en sevdiğimiz alanlardan biridir. Oyun segmentinde başarısını ve tutkusunu kanıtlamış, her dönemin büyüyen şubelerinden biri olmayı başaran ve dünyanın ortasında bile bir kez daha köprü görevi gören Gulliver’s Games grubunun büyümesine destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Gulliver’s Games grubuna ikinci yatırımını yaparak nesiller boyu her dönemin en beğenilen parçası oldu. Türk oyun sektörü ne kadar güçlü olduğunu ve dünya oyun sektöründen pay almaya devam edeceğini kanıtlamaya devam ediyor.” görüşlerini paylaştı.

İlk oyunu ‘Restaurant Tycoon – Idle Game’i geçtiğimiz yıl yayınlayan Gulliver’s Games, oyuncu tabanını genişletecek ve oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak yeni bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Edindiği tecrübeleri yenilikçi bir strateji ile yorumlayan şirket, gerçekleştirdiği satın almalar sonucunda sahip olduğu dinamik ve yetenekli grubuyla global pazarda iz bırakacak yeni oyunu için bir yatırım türü haline geldi. Boğaziçi Ventures tarafından 500.000 USD’lik yatırımla March Capital dahil 1.5M USD’lik tohum yatırım türünü tamamlayan Gulliver’s Games, daha güçlü bir başarıya imza atmak için içeriden bilgi alma turunda iki baş yatırımcı ile bir araya geldi. Gulliver Games’in Kurucusu ve CEO’su Doğan Akdağ, şirketinin ikinci yatırım türünün “İlk oyunumuz Restaurant Tycoon’un geliştirilip yayınlanması sırasında önemli bir teknik ve tasarım bilgisi edindik. Bu bilgiler ışığında bir süredir stratejimizi değiştirerek sadece “oyuncu” kitlesinin değil yediden yetmişe herkesin keyifle oynayabileceği farklı bir proje üzerinde çalışıyoruz. Yeni oyunumuz ile geniş kitlelere ulaşan ve oyuncularımızın hayatlarında kalıcı bir yer edinen bir marka oluşturacağız. Tohum yatırımı şeklinde ön plana çıkardığımız yatırımcılarımızın yaptığı bu yeni ve daha büyük ölçekli yatırım, inşa ettiğimiz çalışma kültürümüzü ileriye taşıyacak yeni ekip arkadaşlarımızla hızlı büyümemizin önünü açıyor. Uzun vadeli planlarımızın ilk adımı olan bu oyunla ivmemizi artırarak en sevdiğimiz işi yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde ifade edilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu