Teknoloji

Akıllı telefon pazarı altı çeyrektir ilk kez toparlanma sinyalleri veriyor

Pazar analitiği şirketi Canalys, 2022’nin başından bu yana altı çeyrektir üst üste düşen küresel akıllı telefon pazarlarında toparlanmanın ilk işaretlerini gördüğünü söyledi. Sadece bir hafta önce, bire bir şirket, düşüşteki yavaşlama nedeniyle küresel PC pazarının da toparlanmaya gidebileceğini duyurdu.

Canalys Analisti Le Xuan Şefiİlk iyileşme belirtileriyle ilgili olarak şunları söyledi: ” Akıllı telefon pazarı, 2022’den bu yana altı çeyrektir üst üste düştükten sonra ilk toparlanma sinyallerini veriyor. Akıllı telefon satıcıları yeni lansmanlara yer açmak için eski modelleri stoklamaya öncelik verdiği için akıllı telefon envanteri temizlenmeye başlıyor.

Satıcıların ileride piyasada bir toparlanmaya hazırlandığına dair işaretler var. Mevcut enflasyonist koşullar göz önüne alındığında, son zamanlarda bileşen siparişlerinde ani artışa yol açan potansiyel fiyat artışlarıyla mücadele etmek için temel bileşen fiyatlarını korumaya çalışıyorlar. Öte yandan, satıcılar üretime yatırım yapmaktan vazgeçmedi ve sürdürülebilir büyüme için güçlü bir itici güç olacak Güneydoğu Asya ve Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlarda doğrudan varlık gösteriyor.

En iyi telefon markaları

Canalys’e göre, Apple ve Samsung’un pazar payları ikinci çeyrekte düştü, ancak her ikisi de yıldan yıla %17 (Apple) ve %21 (Samsung) ile neredeyse aynı pazar paylarına sahip. Samsung ilk sıradaki yerini korurken, Apple ikinci sırayı dolduruyor.

Diğer büyük oyuncular, Xiaomi, OPPO ve vivo, 2. çeyrekte 1. çeyreğe kıyasla iyi performans gösterdi; Xiaomi ve vivo hisselerini artırırken OPPO çok az geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu