Teknoloji

Netflix’ten şifre paylaşanları üzecek karar… Şimdi fiyatlanacak!

Salı günü Netflix, şifre paylaşımına getirilen kısıtlamanın ABD’deki izleyicileri nasıl etkileyeceğini ve hesaplarında fazladan insan olmasının ne kadara mal olacağını açıkladı.

Aylık 15,49 ABD doları tutarındaki Netflix Standard planına sahip bireyler, diğer cihazlarda aldıkları hizmeti her ay 7,99 ABD doları ek ücret karşılığında kullanabilecekler.

4K akışlı Netflix Premium paketi için ödeme yapan herkes, kişi başı 7,99 ABD doları ödemesine rağmen iki adede kadar fazladan üye ekleme seçeneğine sahiptir.

YENİ KURALLAR İNGİLTERE İÇİN DE GEÇERLİ OLACAK

Yeni kuralların uygulandığı tek ülke ABD değil, aynı zamanda Birleşik Krallık’ta da Netflix abonelerinden ekstra üye yuvaları için ayda 4,99 Euro ücret alınacak.

Netflix’in en ucuz iki planını (sırasıyla aylık 9,99 ABD Doları ve 6,99 ABD Doları olan Reklamlı Temel veya Standart) kullanan abonelerin hesaplarına fazladan üye ekleme seçeneği yoktur.

Netflix’in blog gönderisine göre ABD’deki hizmeti “evlerinin dışında”Video paylaşan Netflix aboneleri, Salı gününden itibaren şirketin şifre paylaşım politikaları hakkında bir e-posta alacak.

ERTELENMİŞ KARAR NİSAN’DA

Netflix’in ücretli şifre paylaşım denemeleri bir süredir devam ediyor ve şubat ayında testini Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya’yı kapsayacak şekilde genişletti. Parola paylaşım uygulamasının bu yılın başlarında ABD’de piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak şirket bunu Nisan ayında tekrar erteledi.

Yeni konseyimi anlatan bir ek sayfa, “ekstra üyeler”, kendi şifresi ve profili olan ve katılmalarını sağlayan “davet”kişi tarafından ödenen bireyler olarak tanımlanır.

Yeni kurallar belirlendi:

Ekstra üye hesaplarının da kendi kısıtlamaları vardır;bu üyelerin aynı anda yalnızca bir cihazda içerik görüntüleyebilecekleri veya indirebilecekleri ve fazladan bir profil oluşturamayacakları veya Çocuk profili olarak giriş yapamayacakları için aynı ülkede aktif olmaları gerekir.

Netflix’in bu politikasının ardından bir milyondan fazla kullanıcısını kaybettiği belirtildi.

Netflix tarafından yayınlanan blog yazısında şu terimler yer alıyor:

“Hesabınızda oturum açan bir cihazın Netflix Evinizin bir modülü olup olmadığını belirlemek için IP adresleri, cihaz kimlikleri ve hesap etkinliği gibi bilgileri kullanırız.

Cihazlarınızın tam fiziksel konumunu belirlemeye çalışmak için GPS bilgilerini toplamıyoruz.

Bir Netflix Evi ayarlanmamışsa IP adresine, cihaz kimliklerine ve hesap etkinliğine göre sizin için otomatik olarak bir tane kurarız.

İnternetinize bağlanarak ve yukarıdaki adımları uygulayarak Netflix Ana Sayfanızı her zaman bir TV’den güncelleyebilirsiniz.”

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu