Yaşam

Karşıyaka’da 3 Oyun Birden Sahnelenecek

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, bu dönem üç yeni oyunu sahneye koyacak. Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde fiyatsız olarak sahnelenecek “Güzel ve Çirkin”, “Açık Deniz” ve “Adını Sen Koy” isimli oyunların büyük ilgi görmesi bekleniyor. Sanatın her alanına katkı koymak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, “Belediyemize bağlı sanat gruplarının içerisinde yer alan tiyatromuz da seyirciye güzel eserler sahnelemek için çalışıyor. Bundan sonraki sezonlarda da birbirinden güzel oyunlar sahneleyeceklerine inanıyor, oyuncularımızı kutluyoruz. Herkesi sezon boyunca oyunları izlemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

AÇIK DENİZ

Slawomir Mrozek’in yazdığı çevirisini Yücel Erten’in yaptığı ve Yunus E. Küçükaydın yönettiği “Açık Deniz” isimli oyun Kara Güldürü usulüyle anlatılmıştır. Yaşanılan duruma ironik yaklaşan Mrozek sınıflar ortasındaki farkı denizin ortasında kalmış bir gemide bulunan üç karakterin çatışması ile anlatır. Karakterlerin isimleri büyük, ortanca ve küçük olarak imlenmiştir. Mrozek günümüzde de devam eden sınıflar ortası farkı, yıllar öncesinden yanlışsız işlenmiş bir dramatik yapıyla anlatmıştır. Güldürü ögeleriyle sunulan oyun, 9-23 Aralık’ta sahnelenecek.

ADINI SEN KOY

Karşıyaka Belediyesi’nin 2022’de Sancar Maruflu ismine düzenlediği oyun yazma yarışında 1.’lik mükafatı alan; Hüseyin Erdoğan’ın kaleme aldığı ve direktörlüğünü Zekeriya Hocalar’ın yaptığı “Adını Sen Koy” isimli oyun, bir çocuğun yetişmesinde aile faktörünün ehemmiyetine dikkat çekiyor. 16-30 Aralık’ta sahnelenecek.

GÜZEL & YAKIŞIKSIZ ÇOCUK OYUNU

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont’un yazdığı, direktörlüğünü ise Yunus E. Küçükaydın ve Mürrüvet Aydın’ın yaptığı çocuk oyunu, Nisan ayına kadar her Pazar saat 14.00’de sahnelenecek. Oyun, ormanın derinliklerinde görkemli bir şatoda yaşayan prensin büyünün tesirinde kalışını anlatıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu