Haber

İsrail ordusu Gazze’deki ambulans konvoyu saldırısının ardından yine aynı bahanenin arkasına saklandı

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nde İsrail ordusunun ambulans konvoyunu vurmasının etkileri devam ederken, İsrail’den skandal bir açıklama geldi. Açıklamada, istihbarat raporlarına göre saldırının Hamas üyelerinin ambulans kullandığının belirlenmesinin ardından gerçekleştiği belirtildi.

KANLI SALDIRI SONRASI İSRAİL’DEN KIRIK AÇIKLAMA

İsrail ordusu, Gazze’deki Şifa Hastanesi önünde düzenlenen kanlı ambulans saldırısına ilişkin dehşet verici bir açıklama yaptı. Yayınlanan açıklamada, “Ambulans kullanılarak bir Hamas hücresi tespit edildi. Buna karşılık bir IDF uçağı, ambulansta görev yapan Hamaslı teröristleri vurarak etkisiz hale getirdi. Gazze’de bu bölgenin savaş bölgesi olduğunu vurguluyoruz. Siviller sürekli tahliyeye çağrılıyor.” kendi güvenlikleri için güneye.” ” Söylendi.

KANLI AMBULANS KONVEYİNE SALDIRI

İsrail’in Şifa Hastanesi girişine saldırısı, yaralıları Mısır’da tedavi altına almak üzere taşıyan ambulans konvoyunun yola çıkmak üzere olduğu sırada gerçekleşti. Saldırı sonucunda yaralıları taşıyan ambulanslarda büyük hasar meydana geldi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi de yaralandı.

3 BÜYÜK HASTANE HEDEFLENDİ

Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze’deki Şifa Hastanesi, Kudüs Hastanesi ve Endonezya Hastanesi çevresindeki bölgeleri vurduğu belirtildi. Açıklamada, baskınlarda ölü ve yaralıların olduğu kaydedildi.

haber-ayvalik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu