Haber

GTA 6 Fragmanı Gerçek Hayatta Çekildi

5 Aralık 2023 tarihinde beklenmedik bir şekilde GTA 6 fragmanı yayınlandı. Normalde bir saat süren fragman, X (eski adıyla Twitter) üzerindeki bir kullanıcı nedeniyle erken yayınlanmak zorunda kaldı. Fragmanı bu kullanıcı sızdırdığı için Rockstar Games, fragmanı beklenenden daha erken yayınladı. Nitekim fragman oldukça ilgi gördü ve artık GTA 6 fragmanı da gerçek hayatta çekildi. İşte o video!

GTA 6 fragmanı gerçek hayatta çekildi

5 Aralık’ta YouTube’da yayınlanan GTA 6 fragmanı şu anda 174 milyon izlenmeye sahip. Fragman o kadar beğenildi ki bir Fransız YouTuber, fragmanın çekildiği yere gidip gerçeğini çekmek istedi. Youtuber bu isteğini gerçekleştirmek için Miami’ye giderek fragmanda görülen yerleri bulup benzer klipler elde etmeye çalıştı. Sonuçta ortaya çıkan proje şu şekilde oldu.

Fransız bir YouTuber Miami’ye giderek GTA VI fragmanını yeniden çekti

byu/EtimmT inGTA6

Yakalanan görüntüde fragmanda olduğu gibi canlı ve coşkulu renkler ön plana çıkıyor. Elbette manzarada değişiklik olabilir ama fragmana yansıyan atmosferi verecek gibi görünüyor. Sosyal medyada büyük ilgi gören görüntü kısa sürede viral oldu.

Fragman yayınlandığından bu yana birçok kez taklit edildi. GTA 5 ve hatta diğer oyunlarda da taklit edilen fragman, gün geçtikçe daha da popüler hale geldi. Oyuncular GTA 6’yı heyecanla beklemeye başladı. Oyun çıktığında ortaya çıkacak yeni olayları da merak ediyoruz.

GTA 6 fragmanındaki Tommy Vercetti detayı sosyal medyayı salladı!

GTA 5 üzerinde çalışan Mike York isimli geliştirici, YouTube’da paylaştığı videoda PC versiyonu hakkında detaylar verdi. York’a göre Rockstar, PlayStation ve Xbox gibi platformlardaki satışlar nedeniyle öncelikle konsol versiyonlarına odaklanıyor. Bu platformları optimize etmeye öncelik veren Rockstar, kaynaklarını konsol deneyimini iyileştirmeye odaklıyor.

Konsol sürümü tamamlandıktan sonra dikkatleri PC sürümüne çeviriyor. Bu da GTA 6’nın 2025 yılında Xbox ve PS için çıktıktan sonra PC’ye de geleceği anlamına geliyor. York, konsollara kıyasla bilgisayarlarda farklı kurulumlar için optimizasyonun sorun olduğunu belirtti. Bu yüzden oyuncuların biraz beklemesi gerekecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu