Ekonomi

ASCE GYO halka arz talep sonuçları açıklandı

Talep toplama sürecini 27-28 Temmuz 2023 tarihlerinde tamamlayan ASCE GYO’nun halka arzı 2.079 milyar TL olarak gerçekleşti.

ASCE GYO’nun halka arz sonuçları açıklandı. Şirketin halka arzına yerli bireysel yatırımcılardan 2,2 kat, yerli kurumsal yatırımcılardan 3,23 kat talep gelirken, toplam büyüklük 2 milyar TL’yi aştı.

ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ, 27-28 Temmuz tarihlerinde halka arz edildi. Halk Yatırım liderliğinde 37 kurumdan oluşan bir konsorsiyum aracılığıyla halka arz edilen ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Halka arzda birim fiyat 12,60 TL olarak belirlenirken, 165 milyon TL nominal değerli payların satışıyla halka arzın büyüklüğü 2 milyar 79 TL oldu. Halka arzda; Yerli Bireysel Yatırımcılara tahsis edilen payların yaklaşık 2,2 katı, Yerli Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların yaklaşık 3,23 katı talep geldi.

Yatırımcıların gösterdiği ilgiden çok memnun olduklarını belirten ASCE GYO Kurucu ve Hakim Ortağı Abdulkadir Konukoğlu, “Fark yaratan, örnek teşkil eden projelere imza atmak, sektörün öncüsü olmak vizyonuyla yola çıktık. sektör. Sanayicilikteki titizliğimizi konut alanında da sürdürüyoruz” dedi.

Abdulkadir Konukoğlu, “Güçlü gayrimenkul portföyümüzle arsa yatırımlarımızı değerlendirirken, geçmişten bugüne güvenle özdeşleşen imzamızı konut alanına da atıyoruz.”

“Binalarımızın harcında güven veren bir deneyim ve başarı tutkusu var. ASCE GYO’yu birebir anlayışla geleceği harmanlamak için kamuoyunun hizmetine sunduk. Yüzde 25,04 halka açıklık oranımızla şeffaf, yatırımcısına değer katan kurumsal bir marka olarak güçlü adımlar atacağız. Gücümüzü paylaşan tüm yatırımcılarımıza ilgi ve inançları için teşekkür ederiz.”

Yıldız Pazar’da işlem görecek olan ASCE GYO için ilk gong 3 Ağustos Perşembe günü Borsa İstanbul’da çalacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu