Teknoloji

Apple, Jony Ive’ın koltuğuna bundan sonra kimseyi oturtmama kararı aldı.

birkaç ay önce Evans HankeyEndüstriyel Tasarım Şefi olarak 3 yıl sonra Apple’dan ayrılacağını duyurdu. Hankey, Jony Ive’ın halefi Önümüzdeki aylarda şirketten ayrılacak. Ancak sürpriz bir karar alan Apple, Hankey’in yerine başka birini atamayacak.

Bloomberg’e göre, 20 endüstriyel tasarımcının tümüŞimdi COO Jeff William s’ye rapor verecek Jony Ive sonrası dönem, Ive’ın ayrılmasından bu yana ikiye bölünmüş bir tasarım kümesine işaret ediyor. Ekip, 2015 yılında endüstriyel tasarımını genişletti ve alan boyatarafından yönetilen kullanıcı arayüzü ile ilgili bir bölüm olarak ikiye ayrılmıştır.

Hankey’nin ayrılmasıyla, Dye’ın iki takımı kucaklaması veya başka birinin devreye girmesi yerine, Williams her iki takımın da başında olacak. Bloomberg, Hankey’nin ayrılması” tasarım ekibi içindeki daha geniş bir geçişin parçası olduğu için yerine birini bulmayı daha da zorlaştırıyor.Apple’ın Ive yönetimindeki en iyi 15 tasarımcısı, 2015’ten bu yana California merkezli teknoloji devi Cupertino’dan ayrıldı.

Bu değişiklik aynı zamanda Apple’ın operasyon grubunun tasarımla yakından çalışacağı anlamına geliyor. Bu karar aynı zamanda Williams’ı şirket içinde daha değerli bir konuma getirecek.

İşte Bloomberg’in raporu: “Bu grup, değişimin bir parçası olarak daha büyük roller üstlenecek. Ancak Williams, hiçbirinin yeni başkan olarak adlandırılmayacağına ve tüm ekibin ona rapor vermesi gerektiğine karar verdi. Hareket, Apple’ın operasyon grubunu, Apple’ın bazı kreatiflerini rahatsız eden bir düzenleme olan tasarımla daha yakından ilişkilendiriyor. Aynı zamanda İcra Kurulu Başkanı Tim Cook’un olası halefi olarak görülen Williams’ı da yükseltecek.”

Bu değişiklikler kamuoyuna duyurulmamış olsa da, Hankey’nin daha birkaç ayı kaldığı için Apple gelecekte yeni bir endüstriyel tasarım yöneticisi atayabilir. İlginçtir ki, büyük teknoloji şirketlerinde işten çıkarmalar yaşanırken, Apple işten çıkarmamak ve yeni işe alımlar yapmak için şirket içindeki rolleri yeniden düzenliyor gibi görünüyor. Örneğin, Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı şirketten ayrıldığında Apple, yeni bir Genel Müdür Yardımcısını işe almak yerine rolünü üç şirket içi gruba ayırmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu