Yaşam

Yarhisar Gemi Müzesi yeniden ziyarete açıldı

YARHİSAR GEMİ MÜZESİ YENİDEN ZİYARETE AÇILIYOR

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi, Gölcük Belediyesi tarafından yürütülen boya, bakım ve onarım çalışmalarının ardından yarın yeniden ziyarete açılacak.

İlgili Makaleler

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi, bir süredir devam eden bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden ziyarete açılıyor. Bakıma alınan gemi Gölcük Belediyesi ekipleri tarafından yenilendi. İç ve dış bakımları yapılan gemi, çalışmaların tamamlanmasının ardından 24 Ekim Salı günü saat 09.00’da ziyaretçileriyle buluşacak.

KARA SAVAŞ GEMİSİ MÜZESİ’NDE İLK
Türk Deniz Kuvvetleri’nde 40 yıl “Keşif-Karakol Gemisi” olarak görev yaptıktan sonra 2005 yılında hizmet dışı bırakılan TCGYarhisar, 27 Ekim 2006 tarihinden itibaren Kavaklı Sahili’nde müze gemi olarak hizmet veriyor. Gölcük Belediyesi’nin ortak çalışmalarıyla, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Deniz Komutanlığı; TCG Yarhisar, 2006 yılında müze gemi olarak hizmet vermeye başladı ve Türkiye’nin ilk kara konuşlu su üstü savaş gemisi müzesi oldu.

GAZİ GEMİSİ İLK AY ÜCRETSİZ ZİYARET EDİLECEK
1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’nın Ege etabına katılan emektar gemi Yarhisar, müze olarak ikinci görevinin 17. yılında yine ziyaretçi rekoru kırmayı hedefliyor. Yenilenen gemi müzesi ilk ay ziyaretçilerini ücretsiz ağırlayacak. Serbest gezi süresinin ardından yetişkinler 5 TL giriş ücretiyle, öğrenciler ise 3 TL giriş ücretiyle gemiyi gezebilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu