Ekonomi

Wedbush, Mevsimsel Hisse Değer Düşüşü Nedeniyle Çok Sayıda Konut İnşaat Şirketinin Notunu Düşürdü

Wedbush analistleri Salı günü müşterilerine sundukları bir raporda birkaç konut inşaatı şirketinin notunu düşürerek bu şirketlerin hisse fiyatlarının yılın bu dönemi için tipik bir düşüş yaşayabileceği beklentilerini belirttiler.

Kuruluş Century Communities (CCS) (hedef fiyatı 92 dolardan 82 dolara indirdi), D. R. Horton (NYSE:DHI) (hedef fiyatı 130 dolarda tuttu), Lennar Corp. (LEN) (hedef fiyatı 144 dolarda tuttu), LGI Homes (LGIH) (hedef fiyatı 88 dolardan 74 dolara indirdi) ve Meritage Homes Corporation (MTH) (hedef fiyatı 155 dolardan 148 dolara indirdi) için notunu Nötr’den Düşük Performans’a indirdi.

Analistler, “Hisse başına kazanç tahminlerimiz bu beş şirket için aynı kalıyor” dedi. “Konut inşaatı sektöründe hiçbir yıl, ilkbaharda sürekli artan talep ve ardından yaz aylarında talepte öngörülebilir bir azalma modelini tam olarak takip etmez.”

Bununla birlikte, 2024 yılının, tipik mevsimsel modeller açısından 2019’dan bu yana konut inşaatı sektörü için karşılaştıkları en öngörülebilir yıl olduğunu gözlemlediler. Sonuç olarak, “bu şirketlerin hisse fiyatlarının, ilkbaharda meydana gelen yüksek ticaret döneminden sonra bu sezonla ilişkili tipik bir düşüş yaşayabileceğini öngörüyorlar.”

Konut kredisi faiz oranlarıyla ilgili olarak ise kurum, yakın gelecekte bu oranların düşmesine neden olacak herhangi bir faktör öngörmedikleri yorumunda bulundu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu