Ekonomi

United Rentals filosuna vinçler için akü sistemleri ekliyor

STAMFORD, Conn. – Dünyanın en büyük ekipman kiralama şirketi United Rentals, Inc. (NYSE: URI), kule vinçler için batarya enerji sistemlerinin tanıtımıyla Kuzey Amerika kiralama filosunu genişletti. United Rentals ile ortaklaşa Termaco tarafından geliştirilen bu sistemler, yakıt tüketimini ve emisyonları azaltarak daha sürdürülebilir inşaat uygulamalarını desteklemeyi amaçlıyor.

Akü enerji sistemleri 500kW’a kadar ölçeklendirilebilir ve bir jeneratörle birlikte çalışarak kule vinçleri öncelikle akü gücüyle çalıştırmak için enerji depolayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu teknoloji jeneratörün çalışma süresini kısaltarak yakıt kullanımını ve emisyonları azaltma potansiyeline sahiptir. Ayrıca, daha küçük operasyonlar için aküler güneş panelleri kullanılarak şarj edilebilir ve sıfır emisyonlu bir güç çözümü sunar.

Genel müteahhitlik firması Award Construction, bu sistemi Kanada’nın Edmonton kentindeki Riverbank Landing projesinde başarıyla kullanmıştır. Sürekli çalışan 300kVA jeneratörden, batarya sistemini günde sadece 2,5 saat şarj eden 100kW jeneratöre geçerek, jeneratör çalışma süresinde %91’lik bir azalma ve yakıt kullanımı ile emisyonlarda yaklaşık %80’lik bir düşüş elde ettiler.

United Rentals Güç ve HVAC Bölge Başkan Yardımcısı Larry Worthington, sistemin yüklenicilerin ekonomik ve çevresel hedefleriyle uyumunu vurguladı. Award Construction İnşaat Müdürü Brian Hennessey, projelerinin Kanada’da bir kule vinci tamamen akülerle çalıştıran ilk projelerden biri olmasından gurur duyduklarını ifade etti.

Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda’da 1.500’den fazla kiralama noktasına sahip bir Fortune 500 şirketi olan United Rentals, kiralık geniş bir ekipman yelpazesi sunmaya devam ediyor. Kule vinçler için batarya enerji sistemlerinin piyasaya sürülmesi, çeşitli endüstriler için mevcut olan düşük ve sıfır emisyonlu çözümler portföyünü tamamlıyor. Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu