Haber

Selin Nakıpoğlu ‘Bu bir ihbardır’ dedi: ‘Cübbeli Ahmet’ten İsmailağa’da ‘büyü’ iddiası

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, İsmailağa Cemaati’nden ihraç edilmesinin ardından ortaya attığı iddialar tartışma konusu oldu.

İsmailağa Cemaati tarafından medresedeki küçük kızlara büyü yaptırdıklarını iddia eden Ünlü, “Yavrularımızı büyü işlerine kullanıyorlar. Ben bunları bilmesem söyleyecek bir adam değilim. Kimseye iftira atacak bir adam değilim. Kaç tarikten geldi bu bilgi. Allah sihir yapanların sihirlerini üzerimizden iptal eylesin” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhuriyet’ten Rıfat Kırcı’nın haberine göre, Ünlü’nün söyledilerinin “bir suç ihbarı” olduğunu belirten Avukat Selin Nakıpoğlu, şunları söyledi:

“Burada esas altı çizilmesi gereken çocukların istismar edilmesi konusudur. ‘Büyü işlerinde kullandı’ cümlesi açılmalı. Çocukların kullanılması zaten istismar itirafı ancak hangi tür istismara maruz kaldı buradaki çocuklar. Bu medreselerin oluşumu zaten anayasaya aykırı. İsmailağa cemaati külliyen anayasaya aykırı ve yöneticilerinin yargılanması gereken bir oluşum. Bir Cumhuriyet Savcısının çoktan soruşturma açması gerekirdi. Büyü adı altında çocukların istimarı söz konusu. Nasıl ne şekilde istismar edildiği bilinmesi lazım. Bu durum önemli bir suç zincire işaret ediyor olabilir. Faillerin yargılandığını görmek kamuoyunun adalet duygusunun tatmini için önemli.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu