Teknoloji

Samsung Galaxy S25 Ultra, dev gibi bir RAM ile gelebilir

Ünlü sızıntı kaynağı Sawyer Galox’un geçtiğimiz günlerde X üzerinden yaptığı paylaşıma göre, Galaxy S25 Ultra, Galaxy S24 Ultra’dan 4GB daha fazla RAM’e sahip olacak. Kaynak, söz konusu bilginin şu anda test aşamasında olan bir prototip modelden alındığını iddia ediyor.

Hatırlatmak gerekirse Samsung, Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modellerini 16 GB RAM ile piyasaya sunmuştu. Ancak daha sonra hiçbir açıklama yapılmadan Galaxy S22 Ultra’da bu kapasite 12GB RAM’e düşürüldü. Şimdiyse S25 Ultra’nın tekrar 16 GB ile geleceği söyleniyor. Bunun sebebinin ise işlem yetenekleri için daha fazla RAM gerektiren Gemini Nano v2 olduğu düşünülüyor.

Sızıntıya göre, 16GB RAM yalnızca Galaxy S25 Ultra’nın 512GB ve 1TB varyantlarıyla sunulacak. Sızıntıyı yapan kişi ayrıca, Galaxy S25 Ultra’nın 6,9 inçlik bir ekrana sahip olacağını iddia ediyor.

Bununla birlikte, daha önce ortaya çıkan sızıntılara göre, Galaxy S25 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 4 For Galaxy işlemcisiyle ve Galaxy S24 Ultra’ya benzer şekilde 5.000 mAh pil ve 45W hızlı şarj hız ile gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu