Ekonomi

Sabiha Gökçen’de yolcu rekoru bir kez daha

23 Temmuz Pazar günü Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 124 bin 478 yolcu taşıyan 686 sefer gerçekleştirildi. Böylece tüm zamanların yolcu rekoru kırıldı.

Havalimanı İşletmeciliği ve Havacılık Sanayii A.Ş. HEAŞ’ın verilerine göre yılın ilk 6 ayında toplam 17 milyon yolcuyu ağırlayan Sabiha Gökçen, Ocak-Haziran döneminde 108 bin 60 uçuş gerçekleştirdi.

İSG CEO’su Berk Albayrak, havalimanında yaşanan yoğunluğun turizm sektörünün bu yıl oldukça verimli bir dönem geçirdiğine işaret ettiğini belirterek, “Sabiha Gökçen Havalimanı olarak neredeyse her hafta yeni bir rekor kırıyoruz.”

Albayrak, “Yolcularımızın şehrin havalimanında seyahatlerini en konforlu ve kesintisiz şekilde gerçekleştirmeleri için ekstra planlama ile önlemler alıyoruz.

52 ülkede 156 noktaya uçuşlar

Grup çalışmasının değerine de vurgu yapan Albayrak, “Terminalimizde 7/24 hizmet veren ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yolcu giriş kapılarından bagaj teslimine, güvenlik kapılarından uçuş kapılarına kadar misafirlerimizin seyahat deneyimini en üst düzeye çıkarmak için çalışan tüm ekiplerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ederim.”

39 iç hat ve 117 dış hat ile toplam 156 destinasyona ve 52 ülkeye hizmet veren Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Haziran ayında Al Kasım (Suudi Arabistan) ve Kazan (Rusya) havalimanlarını destinasyon haritasına, 19 Temmuz’da ise yeni dış hat seferlerinin merkezine Karadağ’ın başkenti Podgorica’yı ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu