Ekonomi

MGP Ingredients 1. Çeyrek kazançlarını aştı, hisseler %2 arttı

ATCHISON, Kan. – Markalı distile alkollü içkiler ve gıda içerik çözümleri alanında lider bir tedarikçi olan MGP Ingredients, Inc. (NASDAQ:MGPI) bugün 31 Mart 2024 tarihinde sona eren ilk çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Şirket, 0,98 dolarlık analist tahminini aşarak 1,07 dolarlık düzeltilmiş EPS açıkladı. Çeyrek geliri 170,56 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 170,31 milyon dolarlık konsensüs tahminine yakın seyretti. MGPI hisseleri Perşembe sabahı %2 artışla işlem gördü.

Atchison içki fabrikasının kapatılmasına rağmen MGP Ingredients, içki fabrikasının etkisi hariç tutulduğunda bir önceki yılla tutarlı satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Şirket, öncelikle içki fabrikasının kapatılması nedeniyle geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla satışlarında %15’lik bir düşüş yaşayarak 170,6 milyon dolara geriledi. Brüt kâr da %10’luk bir düşüşle 62,8 milyon dolara geriledi ve satışların %36,8’ini temsil etti.

Düzeltilmiş faaliyet geliri %19 azalarak 33,6 milyon $ olurken, net gelir %34 azalarak 20,6 milyon $’a düştü. Düzeltilmiş seyreltilmiş EPS, bir önceki yıl hisse başına 1,39 $ iken 1,07 $’a geriledi.

CEO David Bratcher sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Yılın ilk çeyreği için daha önce bildirdiğimiz görünüm göz önüne alındığında, sonuçlardan memnunuz ve yılın geri kalanında işimizle ilgili iyimserliğimizi koruyoruz.” Yıllık bazda %12 artış gösteren premium plus portföy alkollü içki satışlarındaki büyümenin ve Distilling Solutions işinde kahverengi ürünlere odaklanan uzun vadeli bir stratejiye doğru kaydedilen ilerlemenin altını çizdi.

MGP Ingredients 2024 yılı için tüm yıl beklentilerini yineleyerek satışların 742 milyon ila 756 milyon dolar aralığında ve düzeltilmiş FAVÖK’ün 218 milyon ila 222 milyon dolar arasında olmasını öngördü. Düzeltilmiş adi hisse başına temel kazancın 6,12 ila 6,23 dolar aralığında olacağı tahmin edilirken, yıl sonunda tedavüldeki temel ağırlıklı ortalama hisselerin yaklaşık 22,3 milyon olması bekleniyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu