Ekonomi

Kripto para piyasasında bugün 4 önemli gelişme

Investing.com – Kripto gündemine yansıyan son gelişmelerde; kara kaya bitcoinETF dosyalama planı, Voyager’ın ödemeleri başlatması, Celsius’un altcoin varlıklarını BTC ve ETH’ye dönüştürme planı ve Ripple’ın CBDC alanındaki son yerleşimi dikkate değerdir.

BlackRock, Bitcoin ETF yayınlamak için başvuracak

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Siyah Kaya Bitcoin ETF’ye başvurmaya hazırlanıyor. Coindesk’in haberine göre BlackRock, ETF için madeni para tabanıFiyatlandırma için Custody ve kripto borsasının spot piyasa bilgilerini kullanmayı planlıyor.

Blackrock, kurumsal yatırımcılarının doğrudan kripto para ticareti yapmasına izin vermek için 2022’de Coinbase ile işbirliği yaptı. Blackrock şu anda konu hakkında yorum yapmazken, ETF’nin spot mu yoksa vadeli mi olacağı belli değil. Bununla birlikte, ABD SEC’in henüz bir spot Bitcoin ETF’sini onaylamadığı düşünüldüğünde, Blackrock’un bir vadeli Bitcoin ETF’sine başvurması daha olası görünüyor.

gezgin, önümüzdeki haftadan itibaren müşterilere ödeme yapmaya hazırlanıyor

İflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager, müşterilerinin varlıklarını önümüzdeki haftadan itibaren çekmelerine izin verecek. Şu anda müşterilerin çizebileceği ölçüler Voyager uygulamasında belirtilmiştir.

Voyager’ın iflas sürecini yöneten Paul Hage, müşterilerin 20 Haziran – 5 Temmuz tarihleri ​​arasında para çekme işlemini platform üzerinden tamamlayabileceklerini açıkladı. Açıklamada, Voyager müşterilerinin platformda kalan varlıklarının yalnızca %35,72’sini Şimdi.

Santigratyeniden yapılandırma çerçevesinde portföyündeki altcoinleri BTC ve ETH’ye dönüştürmeyi planlıyor

Bir başka iflas etmiş kripto kredi kuruluşu olan Celsius, Fahrenheit Crypto Consortium ile bir satın alma anlaşması imzaladı. Bunun üzerine şirket, iflas başvurusunun revize edilmesi için New York İflas Mahkemesi’ne başvurdu.

Yeniden yapılanma planına göre Celsius, temmuz ayının prestijiyle, saklama ve saklama hesapları dışında müşterilerden sağladığı tüm altcoinleri Bitcoin ve Ethereum’a çevirmek istiyor.

Risk sermayesi şirketi Arrington Capital ve madencilik şirketi US Bitcoin Corp’tan oluşan Fahrenheit Konsorsiyumu, Celsius’un varlıklarını satın almak için geçen ay açılan ihaleyi kazandı.

dalgalanmaKolombiya Merkez Bankası ile işbirliği

Ripple, Kolombiya’daki Blockchain kullanım durumlarını keşfetmek için Kolombiya Merkez Bankası ile birlikte çalışacak.

Anlaşma kapsamında Kolombiya Merkez Bankası, geçtiğimiz günlerde Ripple’ın duyurduğu CBDC platformukullanarak ülkede yeni bir ödeme sisteminin geliştirilmesi için pilot çalışmalara başlayacak.

Böylece Ripple, Hong Kong, Karadağ, Butan ve Palau gibi ülkelerle yaptığı anlaşmalara Kolombiya’yı da ekledi.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu