Haber

Kayseri’de amatör spor kulüplerine malzeme desteği

Kayseri Büyükşehir Belediyesince amatör spor kulüplerine spor materyali dağıtıldı.

Sümer Spor Kompleksi’nde düzenlenen merasimde konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, kenti sporun gündeminde tutmak için uğraş gösterdiklerini söyledi.

Profesyonel sporun yanında altyapıyı oluşturacak amatör sporlardaki çalışmaların da pahalı olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, amatör spora dayanak vermeyi önemsediklerini belirtti.

Spora dayanak vermeye devam edeceklerini lisana getiren Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“Amatör spor kulüplerimize yakışan bir anlayış içerisinde çalışmalar süratle sürdürülüyor. Belediyeler olarak bizler Spor AŞ marifetiyle Kayseri’mizin her bölgesinde hizmetlerimizi sürdürürken sporda da çeşitliliği temel alarak tüm insanların beklentilerine yanıt verecek yaklaşım sergilediğimizi paylaşmak istiyorum. Bu tarafta de milyonlarca şahsa ulaştığımızı söz ediyorum. Kırsalda, bilhassa beldelerimizde, mahallelerde kesinlikle bir alanımız var, spor salonuyla ilgili çalışmamız var. O istikamette de beklentilere yanıt verdiğimizi tabir etmek istiyorum.”

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Memnun Önal da gençleri topluma kazandırmak, makûs alışkanlıklardan uzak tutmak için uğraş verdiklerini tabir etti.

Önal, 700 bin liralık spor gereci yardımının 1 milyon liraya çıkarılmasından ötürü Lider Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Konuşmaların akabinde amatör spor kulüplerine spor materyali dağıtımı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu