Yaşam

İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç Kimdir, Kaç Yaşındadır? Filiz Saraç’ı Merak Edenler

Vatandaşlar, İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç’ın kim olduğunu merak ediyor. Filiz Saraç kimdir, kaç yaşındadır? sorularına yanıt arıyor. İşte Filiz Saraç’ın hayatına dair merak edilen sorular ve cevapları…

Filiz Saraç kimdir?

Filiz Saraç 1968 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve ortaokuldan mezun olduktan sonra 1988 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Lisans eğitiminin ardından Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yaptı.

Filiz Saraç Kariyer

İngiltere’de eğitim geçmişi olan Saraç, 1996 yılında İstanbul Barosu yönetim kurulu üyesi oldu. Bu dönemde baro başkan yardımcılığı görevinde de bulunan Filiz Saraç, İstanbul’da birçok projede yer aldı. Barolar Birliği. Altı yıl İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde hukukun çeşitli dallarında dersler verdi. 2006 yılından itibaren Türkiye Barolar Birliği Delegesi ve TBB Eğitim Danışma Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2010-2012 yılları arasında staj eğitim merkezi yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Birçok farklı makale ve kitap yazan hukukçu Filiz Saraç, Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü’nden ikinci üniversite olarak mezun olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu