Haber

İsrail basını yazdı: Erdoğan, İsrail ile ilişkileri düzeltmek istiyor

İsrail basını, Ankara’nın Tel Aviv yönetimi ile ‘ilişkileri geliştirmek istediğini’ yazdı. İsrail’de yayın yapan Maariv gazetesine aktardığına göre Türk bir diplomat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e karşı sert tavrının ‘yerel seçimlerle ilgili siyasi endişelerinden kaynaklandığını’ dile getirdi. Gazete, Erdoğan’ın İsrail ile diplomatik ilişkileri geliştirmek istediğini ileri sürdü.

Erdoğan’ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu Hitler ve Mussolini ile karşılaştırmasının ardından Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi Yardımcısı, Dışişleri Bakanlığı’na çağrılmıştı. Gazetenin aktardığına göre burada gerçekleştirilen görüşmede büyükelçi yardımcısı, Dışişleri Bakanlığı Genel Direktörü Jacob Blitstein’a ‘Erdoğan’ın İsrail’e karşı sert tavrının yerel seçimlerle ilgili siyasi endişelerinden kaynaklandığını’ söyledi.

‘BÜYÜKELÇİLERİN GERİ DÖNMESİNİ İSTİYOR’

Haberde ayrıca, “Büyükelçi yardımcısı, seçimlerden sonra Türkiye’nin İsrail ile ilişkilerini düzeltmeye başlamak istediğini, bunun için de savaşın başında İsrail’e geri çağrılan büyükelçiyi geri getirmenin yanı sıra Türkiye’nin İsrail büyükelçisini de geri göndermek istediğini sözlerine ekledi” ifadelerine yer verildi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu