Haber

Eskişehir Kentpark Yapay Sahil Ziyaretçi akınına uğradı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kentpark’ta yer alan kentin yapay plajı 2023 yaz sezonunda ziyaretçi akınına uğruyor. Sıcak havalardan bunalan binlerce misafir plaj keyfi yaparken yerli ve yabancı turistler de plaja yoğun ilgi gösteriyor. Hava sıcaklığının zirve yaptığı 5-6 Ağustos tarihlerinde yaklaşık 2 bin misafiri ağırlayan yapay plaj ve olimpik havuz, açıldığı 22 Haziran’dan bu yana 22 binden fazla misafiri ağırladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Kentpark’ta bulunan yapay plajı, 2023 yazında ziyaretçilerini ağırlıyor. Aşırı sıcak hava dalgasıyla birlikte plaja ilgi artarken, tesisin önünde zaman zaman kuyruklar oluştu. Sıcakların zirve yaptığı 5-6 Ağustos tarihlerinde yaklaşık 2 bin misafiri ağırlayan yapay plaj ve olimpik havuz, açıldığı 22 Haziran’dan bu yana 22 binden fazla misafir ağırladı. Tesiste oluşturulan plaj voleybolu bu yıl da ilgi gördü. büyük dikkat

“Bozkırın Ortasından Deniz Havası Almak ÇOK ÖZEL BİR AYRICALIKTIR”

Sahili çok beğendiklerini söyleyen ziyaretçiler, “Bozkırın ortasında deniz havası almak çok özel bir ayrıcalık. Özellikle bu sıcak günlerde tatile gidemeyenler için güzel bir alternatif. Sevdiklerimizle geldik ve çok eğlendik.Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz.”

Kentpark’ta 350 metre uzunluğundaki olimpik havuza sahip yapay plajda boğulma ihtimaline karşı cankurtaranlar da görev yapıyor.

Kentpark Beach haftanın 7 günü 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kaynak: ANKA / Turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu