Haber

Elbistan’da enkaz kaldırma çalışması; Depremzedelere 1 gün önceden duyurulur

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen ikinci depremin merkez üssü Elbistan’da enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Kaymakam olarak atanan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, “Komisyonumuz kaldırılacak binayı bir gün önceden duyuruyor. Vatandaşlarımız gerekirse durup eşyalarını alıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ikinci depremin merkez üssü Elbistan’da 924 kişi hayatını kaybetti, 1.825 kişi de yaralı olarak kurtarıldı. 4 gün önce başlatılan enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, Çiçek Mahallesi’ndeki Hazine arazisi de enkazın kaldırılması için boşaltılıyor. Elbistan Valiliği Koordinatörlüğüne atanan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, son durum hakkında bilgi verdi. Vali Aydoğdu, “Bir yandan acılarımızı yaşarken bir yandan da hayatı normalleştirmek zorundayız. Elbistan’da bunun için canla başla çalışıyoruz. Burada görünmeyen nice kahramanlarımız var. 10’un üzerinde mülki idare amirimiz ve kaymakamımız var. Birçok ilden görevliler var. Burada çalışıyoruz” Biz günlük vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Elbistan’da yaraların sarıldığını görmek istiyoruz. Bunun getirdiği mutluluk hepimize yeter” dedi.

Enkaz kaldırma çalışmalarıyla ilgili konuşan Vali Aydoğdu, “İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla enkazı aldığımız yerleri kolluk kuvvetleri koruyacak. Daha sonra bunlar ayrılacak. Bunların hepsine ilişkin prosedürümüz var. Süreç yönetim belirleniyor. Arkadaşlarımız da hızla pozisyon alıyor. Kaldırılacak binayı komitemiz bir gün önceden duyuruyor. Vatandaşlarımız gerekirse durup eşyalarını alıyor. Tüm süreçleri adım adım vatandaşa duyuruyoruz” dedi.

Kenti birlikte kalkındıracaklarını anlatan Vali Aydoğdu, “Devletimiz güçlü bir devlet. Bu anlamda devlet yapılması gereken her şeyi yapıyor. Bizim yapmamız gereken birbirimize yardım etmek. Yardım ettiler ve yardım ettiler.” içtenlikle hareket etti. samimiyetlerini gördük. Bu yaraları elimizden geldiğince çabuk iyileştireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu