Haber

Cani anne neden diğer 3 çocuğunu değil de sadece Firdevs’i dövdü? Sebebi babanın sözlerinde gizli

Gaziantep‘in Şehitkamil ilçesinde meydana gelen olayda 5 yaşındaki Firdevs isimli çocuk, babası tarafından aç ve azaba maruz kalmış halde meskende bulundu. Baba durumu çabucak 112 sıhhat takımları ve polise bildirdi. Meskene gelen gruplar, 5 yaşındaki çocuğa olay yerindeki birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırdı.

ANNE TUTUKLANDI

Yoğun bakıma alınan çocuğun durumunun makus olduğu öğrenilirken, olayın akabinde polis grupları babasının tabiri doğrultusunda çocuğun annesi tutuklandı. Köyde zeytin toplamak için birkaç gündür konutta olmadığını söyleyen baba Cihan Yıldız, meskene geldiğinde çocuğunun azaba maruz kalmış halde bulduğunu söyledi.

“ÖZELLİKLE KIZIMA ÇOK ŞİDDET UYGULUYORDU”

Baba Cihan Yıldız eşinin daima kızına şiddet uyguladığını tabir ederek, “Bu yeni bir olay değil geçen yıldan beri eşim kızıma şiddet uyguluyormuş bazen öteki çocuklarıma da şiddet uyguluyordu. Fakat bilhassa kızıma çok şiddet uyguluyordu. Ben dün ikindi sıralarında meskene geldim. Kapı kapalıydı havalandırmadan meskene girdim. Konuta girdiğimde çocuk oda da bitkin bir halde yatıyordu. Gözleri şiş ve mosmordu kollarında ısırık izleri vardı. Sonrasında çabucak 112 sıhhat gruplarını arayarak hastaneye yetiştirdim. Şuan sıhhat durumu biraz düzgüne gitti lakin hala durumu ağır. Halim ortada çocuğum çok makûs durumda ne yapacağımı bilemiyorum. Başka çocuklarımda perişan halde. Çocuğuma bir şey olmasın diye yanlışsız düzgün çalışamıyorum. 3 gün zeytin topladım çocuğumu bu halde buldum” dedi.

“EŞİM KIZIMI SEVMİYOR”

Eşi F. Yıldız’ın kızını sevmediğini ifade ederek, eşinin şiddet uygulamasının nedenine cevap veren baba Cihan Yıldız, “Eşim kız çocuğunu sevmiyor. Erkekleri seviyor fakat kızı sevmiyor. O yüzden daima şiddet uyguluyordu. Onun cezaevinden çıkmasını istemiyorum raporu olmasına karşın çıkmasın içerden. Yetkililerden çocuklarımı yurda almalarını istiyorum” diye konuştu.

3 ÇOCUK DA DEVLET KORUMASI ALTINA ALINDI

Öte yandan yaşananların ardından babanın kimsesi olamadığı için bakamadığını söylediği 3 kardeş, devlet korumasına alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, konuya ilişkin sosyal medya hesabından, “Gaziantep’te zihinsel engelli bir annenin 5 yaşındaki kızına uyguladığı şiddet hepimizi derinden yaraladı. Bakanlık olarak şiddet mağduru kızımızın tedavi sürecini yakından takip ediyoruz. Ailenin 3 çocuğu devlet müdafaası altına alındı” paylaşımını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu