Ekonomi

Borsa günü 0,07’lik yükselişle tamamladı.

Bankacılık endeksi yüzde 2,82, holding endeksi yüzde 0,24 yükseldi. Şube endeksleri arasında en karlı bankacılık yüzde 2,04 ile inşaat oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), siyasi faiz olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 8,50’de tuttu.

ABD ekonomisi bu yılın ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde yüzde 1,3 büyüdü. Açıklanan ABD büyüme verilerinin ardından ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Temmuz toplantısında yüzde 86 olasılıkla faiz oranlarını 25 baz puan artıracağı tahmin ediliyor.

Analistler, ABD’de borç limiti krizine ilişkin belirsizliklerin sürmesiyle piyasalarda yön arayışının sürdüğünü belirtti.

Beyaz Saray ile Cumhuriyetçi temsilciler arasında borç limiti konusunda yürütülen müzakerelerde ilerleme kaydedilmesini umduğunu ifade eden ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, ABD Başkanı Joe Biden’a vergileri artırmayacaklarını söylediklerini ve vergileri artırmadıklarını belirtti. Müzakerelerde pek çok taviz verildi.

Analistler yarın ABD’de Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi, bireysel gelir ve giderler ile katı mal siparişlerinin takip edileceğini belirterek, teknik olarak BIST 100 endeksinde 4.400 ve 4.200, 4.500 ve 4.500 ve 4.600 puan direnç konumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu