İş

Alibaba’nın bulut birimi işgücünü %7 azaltacak

Alibaba GrubuBloomberg News’in bildirdiğine göre, ‘nin bulut bölümü işten çıkarmalara başladı ve toplam iş gücünü yaklaşık %7 oranında azaltabilir.

Birim önümüzdeki 12 ay içinde bir bölünmeye hazırlanırken yeniden yapılanma süreci başladı. Sürecin amacı, bir zamanlar hızla büyüyen işi organize etmektir. İlk halka arz (IPO) dikkate alınmaz.

Bloomberg ayrıca ilk varsayımları karşılaştırdı ali baba Cloud’un değerinin 30 milyar doların üzerinde olduğunu da sözlerine ekledi. Bulut birimi, olgun iş modeli göz önüne alındığında halka arz için en büyük adaylardan biridir.

CEO daniel zhang geçen hafta analistlere bulut biriminin bir gün Alibaba’yı bile geçebileceğine inandığını söyledi. Bu iş kolu 2022 yılında yaklaşık 12 milyar dolarlık satış gerçekleştirmiştir.

Jefferies analistleri geçen hafta “Bulut işi, nispeten bağımsız ve tüketicilerle yüz yüze olan diğer işletmelerden farklı.”söz konusu.

Susquehanna analistleri yeniden yapılandırma sürecinin hissedarlar için uzun vadeli bir değer faktörü olduğunu bugün bir kez daha söyledi.

analistler, “Her şirket ek iş ölçütlerini ortaya çıkarabilir ve bireysel iş ve finansman ihtiyaçlarına daha iyi odaklanabilir.”söz konusu.

yaglidere-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu