Haber

ABD’li gazeteci Hersh: Putin ve Xi’ye saygı artıyor

Substack adlı kişisel web sitesinde yeni bir makale yayınladı. ot, ABD Lideri Joe BidenSaldırgan dış politikası nedeniyle İsrail Başbakanı oldu. Binyamin Netanyahuve Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir ZelenskiyBunun kendisini de aynı negatif gruba soktuğunu söyledi.

ot, ” Biden’ın çatışmalarda Ukrayna ve İsrail’e verdiği destek ve yakın zamanda Yemen’deki Husilere saldırma kararı onu, dünyanın büyük bir kısmı tarafından giderek daha fazla kınanan iki lider olan Benjamin Netanyahu ve Vladimir Zelenskiy ile aynı kefeye koydu.” söz konusu.

otÖte yandan Batılı ülkeler dışında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putinve Çin Başkanı Xi Jinpingsaygının arttığını vurguladı.

BidenTürkiye’nin Ukrayna ve Gazze Şeridi’ndeki çatışmalara müdahalesini “felaket”, Husileri bombalama kararını ise “siyasi paniğin tezahürü” olarak nitelendirdi. ot, ” ABD, hava ve deniz saldırılarıyla, İsrail’in Filistin topraklarındaki operasyonuna tepki olarak gemilere yönelik bombardımanları, Yemen’in kuzeyinde iktidarda olan Şii Ensarullah hareketini durdurmaya zorlamaya çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu