Haber

Sahalarda Mücadele Devam Ederken Ekim Ayında Borsanın Kazananı Kim Oldu?

Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketleri arasında ekim ayında yüzde 27,7 artışla ligin lideri olan Fenerbahçe, yatırımcıları güldüren isim oldu.

Yatırımcısına en çok kazandıran spor şirketi F.Bahçe oldu

Fenerbahçe, Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketleri arasında Ekim ayını yüzde 27,7 artışla tamamlarken, Trendyol, hem yatırımcılarını hem de Süper Lig ve Avrupa’nın grup lideri Fenerbahce taraftarlarını sevindirdi.

Geçen ay Galatasaray (GSRAY) yüzde 15,3 kazanırken, Beşiktaş (BJKAS) yüzde 1,6 artış gösterdi. Eylül ayında borsa başkanı olan Trabzonspor, ekim ayında yüzde 17,9 oranında değer kaybetti.

Transferler ve sponsorluk anlaşmaları nedeniyle spor kulüplerinin payları yılbaşından bu yana hızla arttı.

2022’yi 5,94 liradan tamamlayan Beşiktaş’ın payı ekim ayında 44,30 lira olurken, yıl başından bu yana 7 kattan fazla değer kazandı. Beşiktaş borsada yılsonuna göre yüzde 645,8 artış gösterdi.

Yılbaşından bu yana yatırımcılarına Galatasaray yüzde 103,5, Fenerbahce yüzde 78,6, Trabzonspor ise yüzde 12,4 kazanç sağladı.

Fenerbahçe, halka açık 4 spor şirketinin piyasa değeri en yüksek grubu olurken, Ekim ayında 12 milyar 887 milyon 196 bin lira piyasa değerine ulaştı.

Beşiktaş 10 milyar 632 milyon lirayla piyasa değeri en yüksek ikinci grup olurken, Galatasaray’ın piyasa değeri 9 milyar 450 milyon lira, Trabzonspor’un piyasa değeri ise 3 milyar 90 milyon lira oldu.

Borsada işlem gören 4 spor şirketinin sayısal bilgileri şu şekilde:

kazimkarabekirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu